Žena, která má můj obdiv

Není tomu dlouho, co jsem poznala jednu vyjímečnou ženu, o které stojí za to napsat. Ta žena má můj veliký obdiv. Jmenuje se Stáňa Bašatová.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Před 10 lety se jí narodila dcera s vrozenou vadou . Jedná se o  Pes equinovarus congenitus neboli vrozenou koňskou nohu.

Neexistovaly žádné ucelené informace na toto téma, a tak založila občanské sdružení Achilleus a první ucelený informační portál www.achilleus.cz, kde byly k dispozici první česky psané údaje o této vadě, o její léčbě a diskusní fórum moderované lékařem-ortopedem. Informace lovila ze zahraničních webů.

Když se Vám narodí nemocné dítě, je to velký nátlak nejen na psychiku. Ale ji tato skutečnost nezlomila. Ona nejen , že se tomu postavila čelem, ale začala pomáhat i dalším rodičům, kteří se ocitli ve stejné situaci. Jde jí hlavně o to, aby rodiny, které toto postižení potkalo , byly co nejlépe informované.

Nožičky postiženého se musí hned po narození v sádře zhruba do 3 měsíců rovnat do správné polohy. Poté přichází na řadu malý operační zákrok . Teprve poté může dítě začít nosit dlahy. Stáňa prosazuje Ponsetiho bezoperační léčbu, vytvořila web www.ponseti.cz.

Pomáhá rodičům od rozhodnutí od potratu, je jim oporou, poskytuje informace a postup léčby. Tohle všechno dělá Stáňa dobrovolně, bez jakéhokoliv nároku na odměnu. Její děti jsou již ve věku, kdy by klidně mohla chodit do práce, ale tohle dobrovolničení a také péče o dceru jsou časově a organizačně natolik náročné, že se tam zaměstnání na plný úvazek zatím zkrátka nevejde, ač by Stáňa velice ráda.

Největší odměnou pro ni je, když ji někdo zavolá a poděkuje jí.

To ji vždy přesvědčí o tom, že má smysl pokračovat a nepřestávat.

Spolu s Lenkou Pytlovou vydaly motivační říkanky pro děti „Básničky pro neposlušné nožičky“ na podporu nošení ortopedické pomůcky u dětí.

A jak že jsme se to my dvě poznaly?

Stáňu mi do cesty přivedlo focení. Ozvala se mi kamarádka s tím, že ji nominovali na Ženu roku.

Focení spěchalo. Během hodiny jsme se dohodly a měly jsme štěstí na úžasné počasí. Stáňa byla z fotek nadšena a zrovna se to hodilo, protože byla požádána z Magazínu pro ženy o fotku k článku.

Bylo mi ctí fotit někoho tak příjemného,  skromného a pokorného, jako je právě Stáňa.

Děkuji, že jsem Tě poznala.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Michaela Zemanová
Mojí vášní je focení. Miluju fotit lidi a skrze fotku jim odhaluji jejich přirozenou krásu. Tam, kde je potřeba, léčím a pomáhám měnit sebekritické posuzování sebe sama. Rozumím ženám, které se nerady fotí nebo se toho z nějakého důvodu obávají a provádím je na cestě, jak být sebevědomé. Jsem autorkou eBooku Cesta ke spokojenějšímu já >> Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

  • Rubriky
  • Nejnovější příspěvky
  • Toužíte po tom mít krásné fotky a objevit svoji skrytou krásu?

    Stáhněte si můj eBook zdarma 10 důvodů, proč odhodit strach a nechat se vyfotit aneb Jak si focení naprosto užít

  • <div class=“fb-page“ data-href=“https://www.facebook.com/radujsezfotky/“ data-tabs=“timeline“ data-small-header=“false“ data-adapt-container-width=“true“ data-hide-cover=“false“ data-show-facepile=“true“><blockquote cite=“https://www.facebook.com/radujsezfotky/“ class=“fb-xfbml-parse-ignore“><a href=“https://www.facebook.com/radujsezfotky/“>Raduj se z fotky</a></blockquote></div>