A kdo vyfotí mě?! To je holt úděl fotografa!

Minulou sobotu jsme se rozhodly, že si uděláme holčičí jízdu a navštívíme Zoo. Byly jsme celkem 3 ženy, 2 děti a jedno malé v bříšku, u kterého se neví pohlaví. Takže je vlastně možné, že to nebyla jen holčičí jízda 😀 !

Počasí přálo, podzimní barvičky hrály, a tak jsem samozřejmě neváhala a vzala s sebou foťák. V plánu jsem měla fotit zvířátka. Pár jsem jich  cvakla, jak jinak ;).

 

Pak jsem však objevila místo, kde slunce nádherně zasvítilo do žlutého listí a já prostě cítila potřebu někoho tam vyfotit. Kdo jiný byl po ruce než moje dcerka, tchýně a švagrová. Šup tam s nima! A začala jsem je fotit. Byla sranda :).

Světlo bylo úžasné a já se vždycky v takových chvílích zaseknu a nemůžu se pak odtrhnout. Fotila jsem jak zběsilá. Ale pak mě na chvilku přepadl takový smutek. Na chvilku jsem si přála být tam místo těch dvou… Být tam se svojí dcerou. Jenom maminka a dcera. Vždyť já s ní nemám moc fotek!

Kdo vyfotí s dcerou mě?!

V tu chvíli mě zalila lítost. To prostě člověk asi nepochopí, pokud není na druhé straně fotoaparátu. To světlo tam bylo prostě úžasné a takový okamžik netrvá moc dlouho – šlo o pozdní sluníčko, které velmi rychle klesá. Takže hraje roli každá minuta.

Foťák můžu mít nastavený, jak chci, ale pokud fotím portrétním objektivem, u kterého je prostě zásadní hra clony, důležitá je i vzdálenost a  hloubka ostrosti je na tom to TOP, je v podstatě fuk, komu ten foťák dáte do ruky. Dotyčného za těch pár vteřin nejste stejně schopni proškolit a hlavně, každý má jiné oko, každý to zkrátka neuvidí tak, jak to vidíte VY……Když dáte několika lidem do ruky stejný foťák a postavíte je před naprosto stejnou scénu, dokonce do stejné vzdálenosti, každý to vyfotí „jinak“. Poprosila jsem tedy tchýni, která několikrát zmáčkla spoušť. Fotky byly rozmazané nebo jsme měly zavřené oči. Ano, to jsou přesně ty důležité momenty, které fotograf hlídá, když fotí. Jde totiž o hru okamžiku.

Ale jedna fotka se přece jen celkem povedla! Já byla šťastná jako blecha :-). Není to samozřejmě úplně ono, ale v tomto případě na to nekoukám fotografickým okem, ale s pocitem vděčnosti, že mám fotku se svojí dcerou a mohla jsem tam s ní v tu chvíli být!

Dám Vám jednu radu.

Nečekejte. Chcete-li se vyfotit samy nebo se svými nejbližšími, ale stále to odkládáte na „až někdy“ (až zhubnu, až bude čas, až ….). Neodkládejte to a udělejte to co nejdřív. Nikdy nevíte, kdy může být už pozdě.

Zmiňuji se o tom i v mém eBooku zdarma zde .

Žijte přítomným okamžikem, ne minulostí, ani budoucností.

Jó, to je holt úděl fotografa :-).

Všichni od nás očekávají, že budeme mít vždy foťák připraven a budeme zběsile fotit na každé akci, kde se to od nás přece očekává. Ale nikoho už nenapadne, že jsme jenom lidi a některé akce chceme vychutnat i jinak než s foťákem v ruce…..že někdy si i sám fotograf přeje být alespoň na okamžik se svými blízkými, aby měl také jednou památku.

♥♥♥

Michaela Zemanová
Mojí vášní je focení. Miluju fotit lidi a skrze fotku jim odhaluji jejich přirozenou krásu. Tam, kde je potřeba, léčím a pomáhám měnit sebekritické posuzování sebe sama. Rozumím ženám, které se nerady fotí nebo se toho z nějakého důvodu obávají a provádím je na cestě, jak být sebevědomé. Jsem autorkou eBooku Cesta ke spokojenějšímu já >> Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

  • Rubriky
  • Nejnovější příspěvky
  • Toužíte po tom mít krásné fotky a objevit svoji skrytou krásu?

    Stáhněte si můj eBook zdarma 10 důvodů, proč odhodit strach a nechat se vyfotit aneb Jak si focení naprosto užít

  • <div class=“fb-page“ data-href=“https://www.facebook.com/radujsezfotky/“ data-tabs=“timeline“ data-small-header=“false“ data-adapt-container-width=“true“ data-hide-cover=“false“ data-show-facepile=“true“><blockquote cite=“https://www.facebook.com/radujsezfotky/“ class=“fb-xfbml-parse-ignore“><a href=“https://www.facebook.com/radujsezfotky/“>Raduj se z fotky</a></blockquote></div>