Letos se těším úplně jinak! Jak je to možné? :)

Znáte to…

Každý rok, jakmile opadnou stresy ohledně začátku školního roku, už se to na nás ze všech stran valí. Reklamní letáky plné žhavých neodolatelných nabídek, televize přetéká nejrůznějšími vychytávkami, které prostě letos musíte mít, výlohy v obchodech se ve vteřině mění na ty Vánoční. Z emailové schránky přeplněné reklamními maily je mi až nevolno. Všichni blázní, stresují, co zase letos budou vymýšlet, předhánějí se, jako by šlo o nějaký dostih. Ta peče 16 druhů cukroví, ta zas říká, jak už má vygruntováno, umytá okna, udělanou výzdobu, nakoupené dárky

Ale kam tohle pachtění se spěje? Akorát tak k tomu, že svátky strávíte nakonec s virózou, totál vyřízená, ne-li s pořádnou chřipajznou nebo žaludečním vředem. Tělo tenhle nápor zkrátka nezvládne a dá nám  to patřičně najevo. No, ještěže to takhle ta příroda vymyslela. Kdo jiný by nám uštědřil tento kopanec, který nás má probrat?

Já to ale letos mám jinak. To, že nemám vygruntováno, napečeno X druhů cukroví a že nemám nakoupené všechny dárky, mě opravdu netrápí. Letos se těším naprosto jinak. Tak nějak víc :). A je to hlavně tím, že jsem mámou. Možná má vliv i to, že budu dvojitou mámou? V příštím roce nás bude o jednoho víc :-).

Mateřstvím se mi změnily priority a připadá mi zkrátka hodnotnější ten čas strávit s rodinou než pachtěním se někde v davu lidí v přeplněném nákupáku lovem nesmyslů, které stejně nepotřebujeme – ANO, přiznejme si to! Nepotřebujeme! 

                                   

Je mnohem příjemnější ten čas „zabitý“ v koloně prožít jinak, například společným válením se a mazlením. Nebo společným výletem někam, kde nasajete tu pravou Vánoční atmosféru.

Prostě je fajn být více spolu. A o tom by ty Vánoce měly být.

Ne o tom, kolik toho dostanu nebo daruji pod stromeček.

S pojetím dárků to jde také udělat „jinak“. My máme letos losování dárků 🙂 . Každý musí pořídit 3 univerzální dárky, aby si jej mohl vylosovat jak muž, tak žena. Dárek nesmí přesáhnout výši 500,- Kč. Divili byste se, jaká u toho je sranda. Už jsme to takto v minulosti jednou praktikovali a pro úspěch se to po letech vrátilo.

Jiný rok jsme si stanovili pravidlo, že dárky musíme sami vyrobit. To byla teprve sranda! 🙂 Každý je totiž jiný a každý to pojal naprosto jinak, v čemž je nesmírná krása kreativity a toho, jak má každý jiné nápady. No, byly to naprosto úžasné Vánoce. A na takové momenty se pak vzpomíná… Na nějaké haldy dárků, kdy dítě rozbaluje pátý dárek, desátý, 15-tý…na takové si za rok ani nevzpomene. Ale tyhle dárky od srdce, na ty prostě budete vzpomínat.

My máme letos upečený 1 druh cukroví. A v lednici mám připravené druhé těsto. Víc nehodlám. No a?! 🙂 

Beztak to pak člověk už ani nežere 😀

Dárky nemám ještě všechny. Ale nestresuje mne to, jelikož čas ještě zbývá a není jich tolik :).

Úklid vážně neřeším. Ono to ani s 16-ti měsíční dcerkou nejde :-D. To můžete uklízet jak chcete a během 5 minut je to tu zase jako v tanku! Takže v klidu… To počká. Jsou důležitější věci.

Na co se těším úplně nejvíc? 🙂 Na pohádky a lenošení u telky a dobrot…Na zimní procházky (pokud nám i napadne trošku, bylo by to příjemné)…Na tu pohodičku s rodinou.

 

*Přidávám foto Johanky, naší cácorky.

**Pokud by chtěl někdo do konce roku cvaknout v podobném duchu na více jak stoletých sáňkách, stačí se ozvat zde.

Užívejte si adventu a prožijte Vánoce jinak. Zkuste to 😉

Buďte více SPOLU.

Michaela Zemanová
Mojí vášní je focení. Miluju fotit lidi a skrze fotku jim odhaluji jejich přirozenou krásu. Tam, kde je potřeba, léčím a pomáhám měnit sebekritické posuzování sebe sama. Rozumím ženám, které se nerady fotí nebo se toho z nějakého důvodu obávají a provádím je na cestě, jak být sebevědomé. Jsem autorkou eBooku Cesta ke spokojenějšímu já >> Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

  • Rubriky
  • Nejnovější příspěvky
  • Toužíte po tom mít krásné fotky a objevit svoji skrytou krásu?

    Stáhněte si můj eBook zdarma 10 důvodů, proč odhodit strach a nechat se vyfotit aneb Jak si focení naprosto užít

  • <div class=“fb-page“ data-href=“https://www.facebook.com/radujsezfotky/“ data-tabs=“timeline“ data-small-header=“false“ data-adapt-container-width=“true“ data-hide-cover=“false“ data-show-facepile=“true“><blockquote cite=“https://www.facebook.com/radujsezfotky/“ class=“fb-xfbml-parse-ignore“><a href=“https://www.facebook.com/radujsezfotky/“>Raduj se z fotky</a></blockquote></div>