Dilema aneb Hlavně se z toho nezbláznit

Jít si v klidu vypít kafe, uklízet nebo jak? :))

Znáte to taky?

Když už se konečně podaří, že Vám obě děti přes den usnou současně a Vám se hlavou najednou prožene smršť všeho, CO MUSÍTE?

Vyndat prádlo z pračky, dát tam další, pověsit ho, složit suché prádlo, ustlat, uklidit kuchyň nebo tu spoušť v obýváku, kde to vypadá jako po výbuchu? A co teprve jiné resty, které čekají na úklid, jako třeba věčné odkládání umýt okna… No, mohla bych pokračovat a byl by to dlouhý seznam :).

Co takhle se konečně učesat, nasnídat se a vyčistit si zuby? Jo, někdy se mi to fakt stává, že je 10 hodin pryč a já si uvědomím, že jsem vlastně ještě nic z toho nestihla.

Co se začíst do té knížky, na kterou si stále hledám čas? Nebo si zkrátka jen vlezu na terasu a na chvilku si sednu? Vždyť jsem se dneska ještě nezastavila! Jednou se to přece nezblázní. A záda mě bolí, au… A nemohu se rozhodnout, jak s tou krátkou chvilkou klidu naložím.

Hmmmm, dilema…

Mám to takhle docela často 

A teď tím vážně nemyslím to spaní dětí současně :), to je vzácnost!

Mívám často dilema, kdy si snažím urovnat priority, co teda vlastně budu dělat jako první a co bude následovat.

V podstatě si ta moje hlava nikdy neodpočine, protože to je neustále proud myšlenek a něčeho, co musím… Často si v tom shonu uvědomím, že lítám od jednoho k druhému a nic nedodělám, protože mě od toho odtrhne buď jedna nebo druhá dcerka nebo zvoní pošťák a já musím zrovna utřít zadeček Johance, která volá „Hotovooooooo“….

Přemýšlela jsem, proč to tak vlastně mám?

Proč nejsem třeba naprostý bordelář a flegmatik, kterému je fuk, zda to tady vypadá jako po výbuchu? Přemýšlela jsem a došla jsem až do svého dětství. Zažité vzorce našich rodičů se hlásí o slovo. Ano, moje mamka hodně uklízela a to se člověku zkrátka vryje do paměti. Nechtěla mi nikdy dovolit psa do bytu, chápejte, byl by to chudák, ale o to tady úplně nešlo, to všichni víme. Šlo o ty chlupy :)).

Zkrátka za to, že mě to vnitřně frustruje, že nemám zrovna uklizeno, jak bych ráda, nemůžu. Mám to v sobě silně zakořeněné a všechno ostatní je vlastně špatně. Tak si to asi můj mozek vyhodnocuje a vede neustálý vnitřní souboj.

Pere se tam ta touha po uklizeném čistém domově, ale zároveň se tam dere logika. Nenechám si přece kvůli uklízení uniknout to, jak mi holky rostou před očima a raději budu čas věnovat jim než vytřené podlaze a naklizené domácnosti. Jednou mě nebudou potřebovat, pak můžu uklízet do aleluja… Ale teď jsou tady a potřebují mámu.

 Dlouho jsem se odmlčela.

Holky mi nedávaly vůbec prostor. Po porodu mi chvíli trvalo, než jsme se nějak sladili. Péče o dvě děti už je přece jen trochu výzva, někdy se to sejde a to je pak mazec :).

Do toho jsme byli pořád někde pryč… Ještě aby ne, když bylo tak úžasné počasí♥.

 

Nedávno jsem tady měla svoji maminku. A právě díky ní jsem si uvědomila ty zažité vzorce. První, čím u nás doma místo rekreace začala? Pomohla mi samozřejmě s úklidem :-). Umyla mi třeba okna a tak… A já jí za to děkuju! Sice jsem si chvílema připadala fakt jako neschopná, nemožná matka, že nemám tohle a tamhleto, ale ty děti potřebují tu mámu funkční a ne blázna a to bych se asi fakt zbláznila. To bych asi nesměla vůbec spát, abych to stihla všechno zařadit do „programu“.

Mamča tady byla 14 dní, užívala si moc holčičky a já si užívala společné chvilky, kdy jsme se procházely, nikam jsme nespěchaly, zašly jsme do cukrárny, vyfotila jsem ji, navštívili jsme příbuzné…♥

Ale sami to znáte, jak ten čas neskutečně letí, a tak i těch několik dní ulétlo nevím kam.

Ale proč že jí děkuju za ta umytá okna?:)

Věřte tomu nebo ne, ale mít umytá okna je moc důležité!

Čistá okna do vašeho domova přináší novou energii, nové věci tak mohou přijít do vašeho života. Může to být nová práce, nová známost, cokoliv, pokud se tomu otevřete. Přes špinavá okna ta energie proudí špatně. Stejně tak, když se zbavíte nepotřebných nebo nefunkčních věcí. Věcí, které se hromadí a zanáší nám prostor. Zkuste něco vyhodit, zbavit se toho a sledujte, co se bude dít ;).

Klidně mi to napište. U mě tohle funguje neskutečně. Mohla bych vyprávět. Jasně, může to být náhoda, ale já na tyhle věci docela věřím, protože se mi to potvrdilo už několikrát.

Někdy stačí málo

Když máte pocit, že se něco musí změnit, že už máte něčeho dost, zkuste vyrazit do přírody a pročistit si hlavu. Už jen to, že vyrazíte, je krok vpřed.

Zkuste doma umýt okna a vyházejte některé věci nebo se zbavte ležáků, co se na ně snáší prach. Uleví se Vám a třeba to spustí lavinu něčemu novému, co Vám má přijít do cesty.

Já to mám jako postupný proces. Nejde vyhodit všechno hned, kor když jste jako já sysel a syslíte si některé věci pár let, jakože „tohle se třeba ještě bude hodit“ nebo „tohle nevyhodím, to budu nosit jen tak na doma“ :-D…

Užívejte si krás podzimu♥.

Pokud si chcete přečíst můj eBook zdarma—-) najdete ho tady ;).

 

Michaela Zemanová
Mojí vášní je focení. Miluju fotit lidi a skrze fotku jim odhaluji jejich přirozenou krásu. Tam, kde je potřeba, léčím a pomáhám měnit sebekritické posuzování sebe sama. Rozumím ženám, které se nerady fotí nebo se toho z nějakého důvodu obávají a provádím je na cestě, jak být sebevědomé. Jsem autorkou eBooku Cesta ke spokojenějšímu já >> Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

  • Rubriky
  • Nejnovější příspěvky
  • Toužíte po tom mít krásné fotky a objevit svoji skrytou krásu?

    Stáhněte si můj eBook zdarma 10 důvodů, proč odhodit strach a nechat se vyfotit aneb Jak si focení naprosto užít

  • <div class=“fb-page“ data-href=“https://www.facebook.com/radujsezfotky/“ data-tabs=“timeline“ data-small-header=“false“ data-adapt-container-width=“true“ data-hide-cover=“false“ data-show-facepile=“true“><blockquote cite=“https://www.facebook.com/radujsezfotky/“ class=“fb-xfbml-parse-ignore“><a href=“https://www.facebook.com/radujsezfotky/“>Raduj se z fotky</a></blockquote></div>